Çevreye Katkı Sağlayan Markete Teşekkür

Yazdır
PDF
Çanakkale Katı Atık Yönetim Birliği olarak Ambalaj Atıklarının Ayrı Toplanması Projesi devam ederken, Çanakkale'deki market zincirlerinden biri olan Uysal Market'in ambalaj atıklarının toplanması için yaptırmış olduğu kafesler ile çevreye yönelik vermiş olduğu katkılardan dolayı işletme sahiplerine teşekkür edildi.
 
Çanakkale Katı Atık Yönetim Birliği olarak Ambalaj Atıklarının Ayrı Toplanması Projesi kapsamında süpermarketlerin önlerinde bulunan ambalaj atığı toplama kafeslerine yönelik bir çalışma başlatılacaktır. ÇAKAB Birlik havzasında ambalaj atıklarını ayrı toplayan yüklenici firma tarafından marketler için ayrı bir ekip ve araç oluşturularak marketlerin ambalaj atığı toplama kafeslerini kullanmaları önlenecektir. Marketlerden alınacak ambalaj atığı toplama günleri ise Esenler, Kemalpaşa, Cevatpaşa ve İsmetpaşa’daki marketler için Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günü olurken, Barbaros Mahallesindeki marketlerde ise Salı, Perşembe ve Cumartesi günleri olacaktır.
Tüm bu çalışmalar devam ederken Çanakkale’deki market zincirlerinden olan Uysal Market’in ambalaj atıkları toplanması için yaptırmış olduğu kafesler bizleri mutlu etmiş ve Çanakkale Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü ve ÇAKAB Birlik Müdürü Aysun KAVCAR tarafından, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür GÖKHAN imzalı teşekkür yazısı Uysal Marketleri İşletme Sahibi Süleyman UYSAL’a teslim edilmiştir.

Teşekkür amaçlı işletme sahibi Süleyman UYSAL'ı ziyaret eden Çanakkale Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü ve ÇAKAB Birlik Müdürü Aysun KAVCAR, ziyarette yaptığı konuşmada, “Kentimizde çalışmalarımız hazırlık aşamasındayken, işletmenizin ambalaj atıklarının toplanmasına yönelik yaptırmış olduğunuz kafesler doğru yolda ilerlediğimizi göstermektedir. Ayrıca yapılan çalışmalarınız uygulamalarımızla da örtüşmüştür.  Daha sağlıklı bir çevre ve kent için işletmenizin hassasiyetine teşekkür eder, bu çalışmalarınızın kentimizdeki diğer işletmelere de örnek teşkil etmesini dilerim” ifadelerine yer vermiştir.